Huawei x Gentle Monster Eyewear II – światowi giganci tworzą inteligentne okulary


2020-10-28
Huawei x Gentle Monster Eyewear II to druga odsłona współpracy marki Huawei z południowokoreańskim producentem okularów Gentle Monster Eyewear.

Współpraca gigantów dostarczających najwyższej jakości produkty w swoich kategoriach zaowocowała propozycją wyjątkowych, inteligentnych okularów przeciwsłonecznych, które docenią fani technologii i designu.

 

Urządzenie zostało zaprezentowane podczas globalnej premiery flagowych smartfonów z serii Huawei Mate 40, obok innych nowości od Huawei – smartfonów Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+, głośnika Huawei Sound, słuchawek FreeBuds Studio i specjalnej odsłony najnowszego zegarka Huawei Watch GT 2 Pro w wersji Porsche Design.

 

Doskonała jakość dźwięku

Inteligentne okulary Huawei x Gentle Monster Eyewear II nie tylko chronią oczy przed działaniem promieni słonecznych, ale także pozwalają komfortowo prowadzić rozmowy telefoniczne i słuchać muzyki. Producenci zdecydowali się umieścić głośniki z  ultracienką membraną 128 mm² o dużej amplitudzie 0,5 mm, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się wysoką jakość dźwięku stereo. Bardzo istotną, nową funkcją urządzenia jest technologia automatycznego zmniejszania głośności w zależności od otoczenia akustycznego. To znacząca poprawa funkcjonalności w porównaniu do poprzedniej generacji okularów – rozchodzenie się dźwięku jest ograniczone nawet o 12 dB. Inteligentne funkcje okularów oraz specjalne umiejscowienie głośników pozwalają komfortowo prowadzić rozmowy telefoniczne przy minimalnym ryzyku usłyszenia ich przez osoby postronne, nawet w cichym otoczeniu.

 

Ponadczasowy design i wygoda użytkowania

Inteligentne okulary Huawei x Gentle Monster to produkt łączący najlepsze trendy w modzie i designie z zaawansowanymi technologiami. Uniwersalne wzornictwo, zaproponowane przez projektantów z Gentle Monster Eyewear, sprawia, że okulary idealnie wpisują się w panujące trendy i stylowo dopełnią wizerunek zarówno fanek, jak i fanów technologii.

Na wysoki komfort noszenia wpływają ulepszone w stosunku do poprzedniej wersji, elastyczne, tytanowe zawiasy, dzięki czemu okulary są lżejsze. Wybór odpowiedniego materiału wykonania poszczególnych elementów podniósł też poziom wyważenia okularów. W porównaniu do pierwszej wersji urządzenia zaprezentowanej 2019 roku, zwiększony został też kąt zakrzywienia zauszników z 12° do 20°, co dodatkowo pozytywnie przełożyło się na wygodę noszenia okularów.

 

Nowe, inteligentne funkcje obsługi

Ogromnym ułatwieniem w użytkowaniu Huawei x Gentle Monster Eyewear II są funkcje wykrywania gestów, które pozwalają sterować odtwarzaniem muzyki i poziomem głośności utworów bez konieczności sięgania po telefon. Już samo parowanie z telefonem jest niezwykle proste - delikatne uszczypnięcie zausznika po lewej stronie twarzy pozwala połączyć urządzenie ze smartfonem. Odpowiednie przeciągnięcia po zauszniku dają możliwość zmiany utworu (na poprzedni lub kolejny), a także regulacji głośności. Zdjęcie okularów, automatycznie pauzuje odtwarzaną muzykę, a ich ponowne założenie w ciągu 3 minut automatycznie przywraca odtwarzanie.

 

Mocna bateria i funkcja szybkiego ładowania

Bateria w inteligentnych okularach pozwala na nieprzerwaną pracę (odtwarzanie muzyki i prowadzenie rozmów) przez 5 godzin na jednym ładowaniu. Bezprzewodowa technologia szybkiego ładowania sprawia, że w razie potrzeby w ciągu kilku chwil okulary będą gotowe do dalszego działania.

 

Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl