Włoski klimat w sercu Krakowa


Włoski klimat w sercu Krakowa
2020-09-02
Choć lato powoli dobiega końca, Krakowianie i turyści mogą poczuć atmosferę wakacji w słonecznej Italii.

Na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską trwa kiermasz włoskich smakołyków. Do 13 września na odwiedzających czekają lokalne produkty z różnych regionów słonecznego półwyspu.

Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych kuchni regionalnych na świecie. Wysokiej jakości produkty gwarantują oryginalny smak znanych potraw. Wszyscy, którzy chcą poczuć włoską fiestę, do 13 września mogą odwiedzić kiermasz włoskich specjałów na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Przy dźwiękach włoskiej muzyki i w duchu prawdziwego mercato (targu pod gołym niebem) można skosztować i kupić wyrabiane według wieloletniej tradycji sery, makarony czy długo dojrzewające wędliny. Na kiermaszu dostępne są wyroby charakterystyczne dla różnych regionów Włoch, takie jak mozzarella z Kampanii lub znany parmezan, sycylijskie słodkie cannoli z nadzieniem z ricotty czy kremy pistacjowe. Amatorzy włoskich antipasti odnajdą się na straganach z dojrzałymi dzięki południowemu słońcu oliwkami, suszonymi pomidorami, kaparami, aromatycznymi oliwami i tradycyjnymi wędlinami. Nie zabraknie także przypraw i stoisk z mocną, esencjonalną kawą w towarzystwie słodkiego rogalika, zwanego we Włoszech cornetto. Kiermasz przed Galerią Krakowską jest okazją do zaopatrzenia się w trudno dostępne na ogół oryginalne produkty prosto z gorącego półwyspu.

Włoski jarmark potrwa od 13 września na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl